Jizerské hory s dětmi

Kód: 86
389 Kč
Skladem

V termínu od 27.6. -  17.7. nebudu balíčky expedovat z důvodu dovolené. Poslední zaplacené zásilky zasílám ZÁSILKOVNOU 26.6.

 Poctivě jsme pro vás prošlapali 57 výletů v Jizerských horách a sepsali do jedné knížky. Průvodce je vhodný jak pro rodiče s nejmenšími, tak pro větší, zdatnější děti. Vás vezme na rozhledny, k vodopádům, na skalní vyhlídky, na naučné stezky. Ukáže vám místa snadno dostupná s kočárkem, i taková, na kterých se bude hodit nosítko, turistické hůlky, pevné boty a kde se zapotí i rodiče. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jizerské hory jsou úžasně rozmanité. Skalní vyhlídky, rozhledny, vodopády, přehrady, kvetoucí louky i fascinující bučiny (zapsané na seznam Unesco). Cesty sjízdné s kočárkem i pěšinky mezi balvany, kde jen s obtížemi pátráte, kudy ta stezka vlastně vede. Ráda říkám, že Jizerky jsou rostoucí. Můžete sem s dětmi jezdit od malička a postupně, jak se zvyšuje jejich zdatnost, poznávat další a další místa. 

V průvodci najdete 57 výletů z české části Jizerských hor. Všechny trasy opět ozkoušely naše děti na vlastní nohy nebo v kočárku. Výlety kolem Liberce sepsala a s rodinou testovala Tereza, kterou najdete na instagramu jako @toulameseevropou. Je místní a její rady byly k nezaplacení.

Knihu pocitově dělím na tři části. První z nich zahrnuje výlety okolo Bedřichova, Josefova Dolu, Tanvaldu, Albrechtic, Jizerky nebo Smědavy, které jsou z velké části bez problémů sjízdné s kočárkem. Malé děti tu najdou více vyžití typu hřiště, herní stezky apod. Je tu ale také více turistů a cyklistů.

Druhá část - okolo Hejnic, Oldřichova v Hájích a Bílého Potoka je mnohem náročnější. Příroda je tu divoká, cesty kamenité a převýšení výraznější. Snažila jsem se opravdu hodně podrobně rozepsat jak terén, tak převýšení a nástrahy tras. Zde musí každý rodič přihlédnout ke zdatnosti svých dětí. Náročnost výletů je však odměněna úžasnými výhledy, nedotčenou přírodou a menším množstvím turistů.

Poslední část je z oblasti Liberce a jeho okolí a je takovým mixem - vezme vás jak do zábavných areálů, tak na vyhlídky. 

Všechny výlety v knize zvládly děti ve věku od roka do 8 let. Všechny skalní vyhlídky i náročnou oblast kolem Hejnic prošla dcera ve 3,5 - 4,5 letech. Prosím, neberte tento věk v potaz. Řiďte se jen a pouze svými dětmi. Někdo to ujde ve 3 letech, pro jiného je to náročné i v pěti. Nerada odpovídám na dotazy, zda tu a tu vyhlídku tak a tak staré dítko zvládne, protože to nemůžu vědět. Doufám ale, že průvodce je napsán tak, aby vám tyto otázky zodpověděl, a aby si výlety užila celá rodina.