Jizerské hory s dětmi

Kód: 86
Novinka
369 Kč
Skladem

Poctivě jsme pro vás prošlapali 57 výletů v Jizerských horách a sepsali do jedné knížky. Průvodce je vhodný jak pro rodiče s nejmenšími, tak pro větší, zdatnější děti. Vás vezme na rozhledny, k vodopádům, na skalní vyhlídky, na naučné stezky. Ukáže vám místa snadno dostupná s kočárkem, i taková, na kterých se bude hodit nosítko, turistické hůlky, pevné boty a kde se zapotí i rodiče. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jizerské hory jsou úžasně rozmanité. Skalní vyhlídky, rozhledny, vodopády, přehrady, kvetoucí louky i fascinující bučiny (zapsané na seznam Unesco). Cesty sjízdné s kočárkem i pěšinky mezi balvany, kde jen s obtížemi pátráte, kudy ta stezka vlastně vede. Ráda říkám, že Jizerky jsou rostoucí. Můžete sem s dětmi jezdit od malička a postupně, jak se zvyšuje jejich zdatnost, poznávat další a další místa. 

V průvodci najdete 57 výletů z české části Jizerských hor. Všechny trasy opět ozkoušely naše děti na vlastní nohy nebo v kočárku. Výlety kolem Liberce sepsala a s rodinou testovala Tereza, kterou najdete na instagramu jako @toulameseevropou. Je místní a její rady byly k nezaplacení.

Knihu pocitově dělím na tři části. První z nich zahrnuje výlety okolo Bedřichova, Josefova Dolu, Tanvaldu, Albrechtic, Jizerky nebo Smědavy, které jsou z velké části bez problémů sjízdné s kočárkem. Malé děti tu najdou více vyžití typu hřiště, herní stezky apod. Je tu ale také více turistů a cyklistů.

Druhá část - okolo Hejnic, Oldřichova v Hájích a Bílého Potoka je mnohem náročnější. Příroda je tu divoká, cesty kamenité a převýšení výraznější. Snažila jsem se opravdu hodně podrobně rozepsat jak terén, tak převýšení a nástrahy tras. Zde musí každý rodič přihlédnout ke zdatnosti svých dětí. Náročnost výletů je však odměněna úžasnými výhledy, nedotčenou přírodou a menším množstvím turistů.

Poslední část je z oblasti Liberce a jeho okolí a je takovým mixem - vezme vás jak do zábavných areálů, tak na vyhlídky. 

Všechny výlety v knize zvládly děti ve věku od roka do 8 let. Všechny skalní vyhlídky i náročnou oblast kolem Hejnic prošla dcera ve 3,5 - 4,5 letech. Prosím, neberte tento věk v potaz. Řiďte se jen a pouze svými dětmi. Někdo to ujde ve 3 letech, pro jiného je to náročné i v pěti. Nerada odpovídám na dotazy, zda tu a tu vyhlídku tak a tak staré dítko zvládne, protože to nemůžu vědět. Doufám ale, že průvodce je napsán tak, aby vám tyto otázky zodpověděl, a aby si výlety užila celá rodina. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení